Fortnite nedir? Fortnite oynayan ünlüler kimlerdir?

 eBrawler geliyor!
  • Henüz yapım aşamasındayız.
  • Sitemizi şimdiden denemeye başlayan herkese teşekkürler!
  • E-posta listemize kaydolarak siteye dair en güncel haberlere ulaşabilirsiniz. 
  •  İlk oyunlarımız Fortnite, PUBG ve LoL olacak, sıkı durun!
author image BedriSeyhan | 0 Yorum | Temmuz 23, 2018

“Fortnite: Battle Royale”, H1Z1 ve PUBG fırtınalarından sonra çıkan battle royale oyunudur. 10 ay önce piyasaya çıkan bu oyun kendi tarzındaki oyunların hepsinden daha popüler oldu.

 

Oyunun mantığı basit ama eğlenceli. 100 oyuncu büyük bir haritaya uçan bir servisten atlayarak paraşütlerle iniş yapıyor ve son hayatta kalan oyuncu oyunu kazanıyor. Silahsız olarak başlanan bu oyunda roket-atardan termal dürbünlü snipera kadar her türlü silah var. Her güncellemede yeni bir fikirle gelen Fortnite oyunu hep canlı tutmayı başarıyor.

 

 

Fortnite’ı öne çıkaran hiç şüphesiz kaliteli oyun mekanizmasıdır, oyunda hatalarla glitchlerle karşılaşmak çok nadir görülüyor. Ayrıca oyunun eğlenceli canlı grafikleri ve başka hiçbir battle royalede olmayan inşâ mekanizmasi fark yaratıyor. Bu oyunda biri size saldırınca aranıza hemen koruma duvarı kurmak, base (fort) inşâ etmek mümkün.

 

Fortnite’ı meşhur eden bir diğer unsur hiç şüphesiz ki “emote”lar. Oyunda her tip dans ve çeşitli hareketleri yapmaya yarayan emotelar bulunuyor. Bu emotelar, Fortnite’ın düzenlediği emote yarışmasıyla da beraber sosyal medyada inanılmaz patladı. Gençler kendilerini fortnite dansı yaparken görüntüledi, gece kulüplerinde taklit edildi ve hatta bazı futbol maçlarında ünlü oyuncular gol sevincini böyle yaşadı!

 

Bahsettiğimiz gol sevinçlerini yaşayan oyuncular, Galatasaray’dan Sinan Gümüş ve Younes Belhanda. Dünya kupasını kazanan Fransa’nın oyuncusu Antoine Griezmann da finalde attığı penaltı golünü “L-dansı” ile kutladı. Futbolcuların yanına sıra basketbol oyuncusu Josh Hart ve amerikan futbolu oyuncusu Juju Smith-Schuster’in de Fortnite oynadığı biliniyor.

Fortnite’a sanat sektöründen de çok fazla isim ilgi gösteriyor. Twitch’in Fortnite ile parlayan yıldızı Ninja ile “duos” giren Drake baya ilgi topladı. 600 binin üzerinde kişi bu yayına katıldı ve rekor kırıldı. Drake’le beraber daha sonra Travis Scott, Lil Yatchy ve Joe Jonas gibi isimler de bu trene katıldı. Müzisyenlerin dışında, Finn Wolfhard ve Roseanne Barr gibi aktör ve aktrisler de sosyal medya üzerinden ilgilerini belirttiler.

 

 

 

You must be logged in to post a comment.

Ara

Haberler


eBrawler - Rekabetçi eSports Platformu


Kendi takımınızı kurabileceğiniz komünitesi, evinizin rahatından katılabileceğiniz ödüllü turnuvaları ile eSpor hayallerinizi yaşamanıza çok az kaldı. Gelişmelerden haberdar olmak ve bizi desteklemek için mail listemize kaydolun, platformumuz açıldığı zaman ayrıcalıklı üye olma şansını yakalayın.