PUBG Custom Games

 eBrawler geliyor!
  • Henüz yapım aşamasındayız.
  • Sitemizi şimdiden denemeye başlayan herkese teşekkürler!
  • E-posta listemize kaydolarak siteye dair en güncel haberlere ulaşabilirsiniz. 
  •  İlk oyunlarımız Fortnite, PUBG ve LoL olacak, sıkı durun!
author image uzarda | 0 Yorum | Ekim 3, 2018

Merhaba arkadaşlar, oyun dünyasında Battle Royal çılgınlığını başlatan PUBG’ye gelen en heyecan verici ve muhtemelen en büyük yenilik olan “ Custom Games “ özelliğinden bahsedeceğiz. Belirtmeliyim ki bu özellik şu an için sadece PUBG Test Server’da mevcut.

Custom Games bizim klasik anlamda bildiğimiz oda kurma, şifre koyma, harita seçme, oyun özelliklerini ayarlama seçeneklerinin artık elimizde olması anlamına geliyor. Zaten çoğunuz bu konsepte gerek Counter-Strike, gerek Battlefield gibi oyunlardan alışkın. PUBG’deki heyecan vericilik ise oyunun tamamıyla oyuncunun eline bırakılmış olması. Şöyle ki, bir oyuncu hangi silahların oyunda yer almasını istediğinizi, silah ve ekipmanların bolluğunu, dairenin kapanma sürelerini, yere düşen takım arkadaşınızı kaldırıp kaldıramayacağınızı veya kaç saniyede kaldıracağınızı belirlemek tamamen sizin elinizde artık!

 

Bu yeniliğin getirdiği özellikler oyunun eSpor alanındaki gelişmesi, düzenlenecek yerel turnuvalara kolaylık sağlanması açısından oldukça heyecan verici. Ancak burada heyecan verici olan başka bir şey ise Custom Games özelliğinin 4 farklı mod halinde gelmesi. Bu modlar “Normal Mode, War Mode, Zombie Mode, eSport Mode” olarak listelendi. Normal mod bildiğimiz PUBG olduğundan doğrudan diğer modlar hakkında bilgilendirmeye geçelim:

War Modu:

Orijinal PUBG elementleriyle alakasız olan bu modda oyuncular haritanın küçük bir noktasında, zaman geçtikçe kapanmayan bir dairenin içinde mücadele veriyor. Oyuncuların her biri rastgele silah ve ekipmanlarla ( oyun odasını kuran kişinin isteğine göre herkes aynı silah ve ekipmanlarla da başlayabilir ) başlayıp bu dar alandaki kaosa sürükleniyor. Normalden farklı olarak ölen oyuncu yeniden doğma şansına sahip. Bu sebeple kazanmanın yolu sona kalan takım olmaktan değil, hedeflenen skora ilk ulaşan takım olmaktan geçiyor. Klasik PUBG öğeleri olan “loot box”lar ve diğer kutular haritada yer alıyor ama indikten 10 saniye sonra ölmeniz olası olduğu için ağzınızı açıp sağa sola bakınmadan önce iki kere düşünün derim.

Sonuç olarak diğer FPS oyunlarında gördüğümüz TDM ( Team Deathmatch) moduna yakın bir mod ve amaç bölge dışına çıkmadan rakiplerinizi avlamak, mümkünse de avlanmamak. Daha hızlı bir oyun modu arayanlar, hedef almakta gelişmek ve yakın mesafe çatışmalarındaki etkinliğini arttırmak isteyenler için oldukça eğlenceli bir mod olmuş.

 

Zombie Modu:

 

Aslen fan yapımı olan bu mod oyuna yeni bir soluk getirdi şüphesiz. Sebebi zombiler olması değil elbette, zira son yıllarda zombiden başka bir şey görmedik. Bu modun güzelliği alışık olduğumuzun dışında zombilerin de insanlar tarafından kontrol edilmesi! Evet bu olay Left 4 Dead oyununda vardı fakat kocaman bir haritada insan sayısının 10 katı miktarında zombi bulunması şeklinde yoktu! Zombi insan oranı oyun odasını oluşturan oyuncuya göre değişiyor tabi ki, 6 insan – 50 zombi veya 5 insan – 95 zombi gibi oranlar görmek mümkün.

Klasik PUBG’de olduğu gibi insanlar haritadan ekipman toplayıp kapanan bölge içinde kalarak zombileri avlamaya çalışacak. Zombiler ise herhangi bir eşya kuşanma hakkına sahip değiller, sadece yakın dövüş mekaniklerini, sinsiliklerini ve sayılarını kullanmak zorundalar. Haliyle sona kalan takım kazanıyor. Ben son yıllarda zombilere doymadım, oyunda zombi ile teke tek kalıp yumruk yumruğa düelloya girecek noktadayım diyorsanız sizin için mükemmel bir mod.

 

eSports Modu:

 

Bu mod ise profesyonel oyuncuların daha iyi antrenman yapabilmeleri için hazırlanmış bir mod. Burada oyun özelleştirme ayarları ve kuralları oyunun resmi eSpor organizasyonu tarafından belirlenmiş olanlar. Böylece oyuncular gerçek turnuvalarda yaşayabilecekleri farklı senaryolara karşı antrenman yapma şansına erişiyor. Mod tam anlamıyla bildiğimiz PUBG Battle Royal, bu sebeple yalnızca bir takım antrenmanı ihtiyacınız varsa, turnuvalara katılmak istiyorsanız denemenizi öneririm. Eğer oyunu profesyonel anlamda oynamıyorsanız sizin için çok önemli bir yenilik değil. Oyunun geneli için baktığımızda ise oldukça önemli bir yenilik çünkü değerlendirmelere göre bu mod PUBG’nin eSpor alanındaki eksikliklerini görmesi ve değerlendirmesi adına oldukça önemli.

You must be logged in to post a comment.

Ara

Haberler


eBrawler - Rekabetçi eSports Platformu


Kendi takımınızı kurabileceğiniz komünitesi, evinizin rahatından katılabileceğiniz ödüllü turnuvaları ile eSpor hayallerinizi yaşamanıza çok az kaldı. Gelişmelerden haberdar olmak ve bizi desteklemek için mail listemize kaydolun, platformumuz açıldığı zaman ayrıcalıklı üye olma şansını yakalayın.